Czy robić listę wyprawkową? Odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście tak. Wszystko po to, by w momencie, gdy nasze dziecko będzie już nam towarzyszyć na świecie, będzie ono zaopatrzone wszystkie niezbędne do życia i funkcjonowania produkty.
Lista wyprawkowa ułatwia nam zakupy koniecznego asortymentu i warto poświęcić nieco czasu, by trochę poczytać i zaznajomić się, co powinno znaleźć się na liście wyprawkowej . Aby ułatwić sobie jej sporządzenie, a w efekcie zakupy dobrze podzielić ją na odpowiednie komponenty. Będą nimi: 1. Higiena, pielęgnacja, apteczka 2. Pierwsze zabawki, Przytulanki 3. Akcesoria, przydatne gadżety 4. Poza domem, przydatne akcesoria 5. Garderoba noworodka 6. Karmienie, karmienie piersią, akcesoria, butelki 7. Kocyki, otulacze, pieluszki 8. Pokój/kącik niemowlęcia. Gdy już mamy komponenty listy wyprawkowej należy ją uzupełnić zgodnie z komponentem.
Higiena, pielęgnacja, apteczka na liście wyprawkowej
Maluszek nie potrafi wydmuchać noska nie wspominając o myciu. To od nas zależy, jak o niego zadbamy zgodnie z zasadami higieny. Higiena to brak infekcji i warto o tym pamiętać. Higiena to także okrycia kąpielowe i piżamki oddychające. Na tej liście wyprawkowej powinny się znaleźć m.in.: pampersy, smoczek, mokre chusteczki, wanienka, ręcznik, myjka, mydełko, kremy, szczotka, waciki, inhalator, termometr, leki przeciwgorączkowe, nożyczki, skrobia ryżowa, oliwka
Lista wyprawkowa z zabawkami
Warto przygotować maluszkowi przytulankę, która stanie się także ukochana zabawką w przyszłości. Pamiętać jedynie należy, aby dziecka nie zostawiać samemu z dużą maskotką. Nie umieszczać zabawek w łóżeczku. Na początek życia poleca się zabawki kontrastowe i szmatki-przytulanki.
Akcesoria i przydatne gadżety
Warto je umieścić w naszej wyprawce dla noworodka . Są to akcesoria ułatwiające życie poza domem. Przydają się do spacerów z maluszkiem, przy sprzątaniu lub podróży, a są to m.in.: pas do noszenia fotelika, parasolka na wózek, uchwyty na kubek i telefon, waga, elektroniczna niania.